سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نیمرخ

دنیای فناوری 22:گوگل با شرکت نیویورکی Digital Asset، که اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین می‌سازد، قرارداد همکاری بست. این قرارداد به قراردادی که گوگل با شرکت Block Apps، کمپانی دیگری که کمک به ساخت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز می‌کند، اضافه خواهد شد؛ قرارداد اول نیز کمی قبل‌تر در توییتر رسمی شد.

گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کاربران می‌توانند با استفاده از Digital Asset و Block Apps راه‌های جدیدی برای استفاده از چهارچوب‌های فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) را تجربه کنند. این‌که استفاده‌ی کاربران به چه صورت خواهد بود و آیا اجازه‌ی دسترسی به‌ برنامه‌های اختصاصی را دارند، مشخص نشده است اما جزئیات بیش‌تر در باره‌ی این موضوع، در همایش گوگل نکست 18 مشخص خواهد شد. همچنین کمپانی در ادامه اعلام کرد که برنامه‌های ادغامی مبتنی بر بلاک‌ چین ساخته‌شده توسط کمپانی‌های هایپر فابریک و ایتریوم را در اواخر امسال معرفی خواهد کرد.

به‌ گفته‌ی بلایث مسترز، مدیرعامل اجرایی Digital Asset، این همکاری به سازندگان یک راه‌حل کامل را ارائه می‌کند تا بتوانند پتانسیل نوآوری‌های جدید در تکنولوژی بلاک‌چین را داشته باشند. در ازای  دسترسی سریع به برنامه، که قرار است در اوایل 2019 عرضه شود، سرویس ابری گوگل به Digital Asset اجازه می‌دهد که با سازندگان بیش‌تری در بخش‌های مختلف این صنعت در ارتباط باشند، کاری که کمپانی بدون کمک گوگل قادر به انجام آن نخواهد بود. این خبر تایید می‌کند که گوگل برای دسترسی به‌برنامه هزینه‌ای را پرداخت نکرده است

از این قرارداد برداشت می‌شود که گوگل با اضافه کردن تکنولوژی DLT به سرویس ابری خود، قصد دارد تا از مایکروسافت آژور و خدمات وب آمازون جلو بیافتد؛ خدماتی که اکنون بیش‌تر از سرویس گوگل بازار را در اختیار دارند. همچنین گزارش اسفند ماه بلومبرگ را درباره‌ی این‌که گوگل قصد دارد در شرکت‌های DLT، سرمایه گذاری کند یا اینکه آن‌ها را بخرد، تایید می‌کند؛ هرچند که گوگل تمایلی برای خرید Digital Asset و Block Apps نشان نداده است.

این قرارداد به گوگل دسترسی به زبان اختصاصی برنامه‌نویسی برای قراردادهای هوشمند را می‌دهد. با این قابلیت گوگل می‌تواند برنامه‌های مبتنی بر بلاک‌چین بسازد و بعد از آن امکان این را دارد که این برنامه‌ها را به کمپانی‌های دیگر بفروشد یا این‌که آن‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد دارد.

Google مدت زیادی است که به بلاک‌چین علاقه دارد. براساس گزارش سایت CBInsights، گوگل دومین کمپانی حقوقی بزرگ فعال در زمینه‌ی بلاک‌چین از 2012 تا 2017 بوده است؛ کمپانی اول، کمپانی ژاپنی SBI Holdings بوده است.


توس نیوز:

محضرریاست جمهوری اسلامی ایران
جناب اقای دکتر روحانی
باسلام
اینک و در آستانه اتفاق مهم و رویدادهای حساس و سرنوشت ساز همه برای آبادانی و توسعه همه جانبه ی ایران امادگی داریم در انتخاب کابینه ای تخصصی و گره گشا گامی ارزنده برداریم
لذا از خطه خورشید و قطعه ای از بهشت از نگین معنوی ایران از خراسان امام رضا (ع) ،مردی با کارنامه ی درخشان و محبوبیتی ویژه در بین فرهنگیان به محضر جنابعالی برای تصدی وزارت حساس و مهم آموزش و پرورش پیشنهاد میدهیم
کارنامه مدیریت او در آموزش وپرورش خراسان رضوی آنقدر غنی است که بتنهایی با توجه به ارائه طرح های خاص، خود در حد یک وزارتخانه پویا بوده است و موجبات امیدواری فرهنگیان را برای رفع چالشهای پیش روی این وزارتخانه فراهم آورده حالا دور از تصور نیست اگر با نگاهی گذرا به کارنامه درخشان دکتر سیدجوادحسینی که ذیل به آن اشاره میگردد به این مهم دست یابید که ایشان از ذخایر ارزنده این مرزو بوم درحوزه آموزش و پرورش است و مدیری مدبر و با سابقه ای منحصر به فرد و تخصصی ویژه در رفع بحران بشمار می آید
فرهنگی سیاستمداری که دوران مدیرکلی اش در خراسان رضوی را شاید به جرات بتوان بهترین روزهای تاریخ آموزش و پرورش استان دانست زیرا برای هر روز حضور یک نوآوری در استان اجرا کرد (اجرای 115 طرح نو و ابتکاری)
مدیریت او فراتر از مرزهای استان بود و برتر از همه ی استان ها فعالیت کرد و مصداق این جمله را در کسب 105 عنوان کشوری در عرصه تعلیم و تربیت دانست.
شعاری که این روزها در دولت به آن پرداخته می شود توجه به جوانان و بانوان است کاری که دکتر حسینی از ابتدا تفکرش توجه ویژه به جوانان و بانوان بود و هست و جوانان را در عرصه های مدیریت استان تزریق کرد.
19 فعالیت علمی و پژوهشی ویژه

[caption id="attachment_3941" align="alignnone" width="625"] پیشنهاد نماینده مجلس به دکتر روحانی درباره وزارت دکتر حسینی در آموزش وپرورش[/caption]

12 کتاب تالیفی مطرح در حوزه های مدیریتی و آموزش و پرورش
43 مقاله و پژوهش داخلی و همایش و فعالیت پژوهشی:( مقالات و پژوهش مرتبط با حوزه تعلیم و تربیت)
کسب 12 عنوان مدیریت برتر کشوری و استانی
300 مورد تشویق از سوی رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور ، وزرا ، مدیران کشوری و استاندار در قلمروهای مختلف مدیریتی به ویژه حوزه تعلیم و تربیت

جناب اقای دکتر
نیرو های لایق را باید شناخت و از انان برای خدمت و عطر افشانی رایحه تدبیر و امید بهره جست .
لازمه کنونی وزارت اموزش و پرورش دولت دوازدهم شخصیتی بی نظیر و دانشمندی اگاه چون وی را می طلبد
امید است درتعالی و دستیابی اهداف درست دولت مثمر ثمر افتد.

?? سعید باستانی
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس
عضو شورای پژوهشی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی

 


نتیجه تصویری برای مناسک حج

نیمرخ:براساس آماری که سازمان حج و زیارت منتشر کرده، از میان کشورهای اعزام کننده به حج، اندونزی با 221 هزار نفر بیشترین سهم زائران امسال را دارد،

 

پاکستان نیز با 177 هزار نفر در جایگاه بعدی قرار گرفته و بعد از آن نیز هند با 170 هزار حاجی، بیشترین سهم از حجاج را به خود اختصاص داده است.

بنگلادش با 127 هزار نفر رتبه چهارم را دارد و ایران با فاصله زیاد جمعیتی به نسبتِ بنگلادش، پنجمین کشوری است که بیشترین سهم حجاج امسال را به خود اختصاص داده است. ایران امسال 86 هزار و 500 زائر به حج اعزام می‌کند و این درحالی است که سال گذشته از سهم خود محروم مانده بود و امسال بخشی از آن سهم جبران شد.
ترکیه با 80 هزار زائر، نیجریه با 79 هزار تن، مصر با 70 هزار حاجی و الجزایر با 36 هزار زائر، از دیگری کشورهایی هستند که به ترتیب بیشترین سهم حجاج را به خود اختصاص داده‌اند، هرچند که در این میان عربستان با عنوان میزبان این مراسم، سهم قابل توجهی از حجاج را همواره به خود اختصاص می‌دهد که آمار آن به ندرت، اعلام رسمی می‌شود.
مشخص کردن کشورهایی که بیشترین سهمیه حج را دارند، در شرایطی صورت گرفته که سال‌هاست وضعیت حجاج فلسطینی و سوری و امسال هم قطری‌ها چندان با ثبات و مشخص نبوده است، چرا که در برخی سال‌ها عربستان به واسطه‌ی اختلافات سیاسی، مانع ورود آن‌ها به عربستان برای شرکت در مناسک حج شده است، اتفاقی که سال گذشته نیز مشمول حال زائران ایرانی نیز شد.
سهمیه حج هر کشور براساس مصوبه سازمان همکاری‌های کنفرانس اسلامی، براساس جمعیت هر کشور تعیین می‌شود که نسبت آن یک به هزار نفر است. با این حال سهمیه‌ی برخی کشورها گویای آن است که عربستان دست‌کم در برابر متحدانش (برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس) چندان پایبند به این قانون نیست، چرا که در برخی سال‌ها سهمیه کشورهایی مثل کویت و یا امارات چند برابر نسبت جمعیتی‌شان تعیین می‌شود، برای همین هم کشورهایی مثل مالزی، اندونزی و تاجیکستان، همواره درخواست افزایش سهمیه حج داشته‌اند.
منبع: ایسنا

توس نیوز:انتصاب مشاورمدیرکل در امور جوانان ازسوی دکتر کاظمی


مصطفی مهرانفر مشاور جوان مدیرکل در امور جوانان از سوی دکتر کاظمی به این سمت منصوب شد

دکترعلیرضاکاظمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی طی حکمی مصطفی مهرانفررابه سمت مشاورامورجوانان منصوب کرد

دکترعلیرضاکاظمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی طی حکمی مصطفی مهرانفررابه سمت مشاورامورجوانان  منصوب کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


توس نیوز: آقای داریوش پایسته بعنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان کلات از سوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر کاظمی  انتصاب گردید .

 

با حضور مصطفی  اسدی ،معاون نهضت سواد آموزی استان،عیدی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی،عبدی ،مشاور مدیر کل،محمد زاده ،دبیر و هماهنگ کننده مشاورین مدیر کل، شیر دل ،عضو جهاد دانشگاهی مشهد،مهرانفر،مسئول هماهنگی دفتر مدیر کل ولشگری، بخشدار مرکزی شهرستان کلات جلسه معارفه رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان کلات برگزار شد.

در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات سه ساله "حسین موذنی"رییس پیشین آموزش و پرورش شهرستان کلات "داریوش پایسته "به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش این شهرستان معرفی شد.

پایسته که سابقه مدیریت آموزشگاه های شهرستان درگز و نواحی مشهد  و فعالیت های پژوهشی را در کارنامه خود دارد پیش از این به عنوان مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در امور جوانان مشغول به فعالیت بود.


قابل ذکر است "مسئولیت گروه مشاوران جوان معاونت اجتماعی ،سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی"،راه اندازی سمن های جوانان خورشید سبز و محیط زیست یاران جوان و مدیریت پارلمان معلمان استان از دیگر فعالیت های اجتماعی و مدیریتی وی محسوب می گردد.

توس نیوز پایگاه خبری فرهنگی و اجتماعی

http://toosnews.com


میزان فطریه و کفاره روزه ماه مبارک رمضان طبق فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی از سوی دفتر این مرجع تقلید اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، زکات فطره امسال برای هر نفر بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ شش هزار تومان (6,000 تومان) و بر اساس قوت غالب برنج خارجی، مبلغ پانزده هزار تومان (15,000 تومان) و برنج ایرانی، مبلغ سی هزار تومان (30,000 تومان) اعلام شده است.
کفاره روزه غیر عمد (عذر) برای هر روز مبلغ دو هزار تومان (2,000 تومان) است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد برای هر روز مبلغ یکصد و بیست هزار تومان (120,000 تومان) است.
براساس مسأله 1492 رساله توضیح المسائل آیة‌الله مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانی که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنی باشند واجب است، یعنی باید برای خودش و کسانی که نان‌خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) از آنچه غذای نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکی از اینها را بدهد کافی است.
بنابر فتوای این مرجع تقلید، اگر کسی تنها در افطار شب عید فطر میهمان دیگری باشد فطریه او به عهده خودش است.
منبع: ایسنا

توس نیوز: مراسم معارفه آقای مهندس علیرضا زارع در پست معاونت هماهنگی اداره آموزش وپرورش ناحیه 4مشهد

toosnews

ظهر امروز 23آبان ماه94 در محل نمازخانه ناحیه 4 با حضور آقای مصطفی اسدی  مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 4مشاورجوان مدیر کل آقای داریوش پایسته 

و روسای ادارات اداره کل   آقای نجاتی مهر  رئیس اداره تعاون ، آقای صالح رئیس اداره آسیب های اجتماعی و آقای مهندس نوری رئیس اداره فناوری اداره کل

  در جمع کارکنان آموزش وپرورش ناحیه 4برگزارشد در این مراسم آقای کراچیان نیز بعنوان معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش  ناحیه 4 معارفه گردید

 


توس نیوز پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی :شبکه همایش مرکز برگزاری همایش در خراسان رضوی :دکتر سید جواد حسینی مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی  ظهر امروز در همایش ستاره دخت‌های پایتخت معنوی جهان اسلام در آموزشگاه مصلی نژاد اظهار داشت: به یمن ظرفیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران زمینه حضور گسترده تر دختران در جامعه افزایش یافته است  و دختران توانسته‌اند گوی رقابت را از دست پسران در عرصه‌های علمی بربایند. وی پیرامون دیدگاه‌های نادرست به دختران در جامعه تصریح کرد: دیدگاه‌هایی همچون محدودیت گرایی و ممنوعیت آفرینی نسبت به دختران وجود دارد  که بر اساس همین دیدگاه‌ها بحث ظرفیت پذیری در رشته‌های دانشگاهی مطرح شد که بعدها مورد اصلاح قرار گرفت.photo_2015-08-21_10-23-52 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی توانمندسازی دختران در مدارس را یک ضرورت دانست و بیان کرد: مدارس باید نسبت به توانمندسازی دختران اقدام کنند تا از تخصیص گرایی جنسیتی در جامعه جلوگیری شود و در مسیر دستیابی به توسعه علمی گام‌های موثری برداشته شود. حسینی فرصت سازی برای دختران را در کنار توانمندسازی حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: پس از توانمندسازی دختران، فرصت سازی برای آنان نیز حائز اهمیت است تا فرصت‌های برابر برای تحقق توانمندی‌های علمی و پژوهشی فراهم شود. وی تربیت تک ساعتی دانش آموزان را تربیتی نادرست عنوان کرد و گفت: دانش آموزان باید در عرصه‌های تعیین شده توسط سند بنیادین تربیت یابند و اگر تنها به کنکور توجه شود، دانش آموز در معرض تربیت تک ساعتی قرار می‌گیرد که امری نادرست است و به سیستم آموزشی صدمات بسیاری را وارد می‌کند. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در زمینه افتخارات دانش آموزان دختر استان اظهار کرد: دختران خراسان رضوی در مسابقات طرح دادرس و بررسی بهترین‌های سلامت در سال 93 موفق به کسب رتبه برتر کشوری شدند. حسینی ادامه داد: دختران استان در مسابقات فرهنگی و کشوری و المپیاد نانو و مسابقات فرش رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص دادند.

photo_2015-08-21_10-30-07 photo_2015-08-21_10-30-14 photo_2015-08-21_10-30-20 photo_2015-08-21_10-30-27 photo_2015-08-21_10-30-33 photo_2015-08-21_10-30-41 photo_2015-08-21_10-30-47 photo_2015-08-21_10-30-55 photo_2015-08-21_10-31-01 photo_2015-08-21_10-31-10 photo_2015-08-21_10-31-17 photo_2015-08-21_10-31-32 photo_2015-08-21_10-31-38 photo_2015-08-21_10-32-04 photo_2015-08-21_10-32-11


توس نیوز پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی:به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی کلنگ اولین مدرسه انرژی اتمی شرق کشور در مشهد با حضور سیدعلی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، علیرضا رشیدیان استاندار و حسینی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی زده شد.این دومین مدرسه انرژی اتمی در کشور است که پس از تهران در مشهد ساخته خواهد شد و هزینه ساخت این مدرسه 10 میلیارد تومان پیش بینی شده است